על אניטה עפרוני

בס"ד

לפני שנכנסתי לעולם המשכנתא עסקתי בשיווק בתחום אחר לגמרי (תיאטרון), ומשום מה אנשים כל הזמן ניגשו אלי לשאול שאלות שקשורות לתקציב, לפנסיה, לתלוש המשכורת. כביכול בלי שום סיבה, אבל מסתבר שהצלחתי לעזור לכולם, גם אם לא רכשתי נסיון חיים יותר מהכשרה מקצועית ממוקדת בתחום. עם הזמן הבנתי שבתוך היכולת לנהל ולשווק קיים כשרון טבעי לחישובים כלכליים, ולכן בשנת 2008 עשיתי תפנית חדה ביותר והלכתי ללמוד את כל נושא ניהול התקציב המשפחתי.

תקציב משפחתי
ללכת עם משפחה ולראות איך ההבנה משתנה ויחד איתה גם הפעולות הכלכליות בחיים זה נפלא, אבל רציתי למקד עוד יותר את הידע בתוך העולם הכלכלי הרחב, לאפשר שינויים הנראים מיד לעין ולכיס ופניתי ללמוד יותר על משכנתאות, כי התאמת משכנתא נותנת מענה מיידי, חד פעמי וברוב המקרים משפר את המצב בלי צורך בצעדים נוספים אחר-כך.
סיפור שהתרחש באותו זמן המחיש לי כי הצעד נכון:
במהלך שנותי כיועצת פגשתי מנהלת חשבונות חד-הורית לתאומים, שחזרה ואמרה לי שהיא מבינה בתקציב המשפחה ואין לי הרבה מה לחדש לה. התעקשתי שכן ובדקתי את המשכנתא שלה: בשנת 2009 נותרו עוד 15 שנה לתשלומי המשכנתא בריבית גבוהה. בהדרכה ויעוץ נכון המשכנתא הושלמה לאחר 5 שנים בלבד. היא זכתה ל10 שנים ללא משכנתא, וכמובן שעד היום היא שמחה שהתעקשתי.

כלכלת המשפחה
למדתי והתמקצעתי בתחום יועצים וחשבי משכנתאות ב"אש לידור", ואני מתחברת לגישה האישית שלהם האומרת שאין פתרון אחד לכולם, אלא פתרון אישי ומותאם לכל אדם, משפחה. למדתי לראות את התמונה האישית הייחודית לכל פונה.

לימודי מקרקעין
בנוסף למדתי את כל נושא המקרקעין, הרחבתי ידע בתיווך, חוקי הבניה, מונחים חשובים שעולים לעיתים באופן מקרי גם במהלך בקשה למשכנתא. ידע זה התגלה כמועיל ביותר במיוחד עבור אנשים שהולכים לבנות את ביתם או קונים דירות מקבלנים ויש צורך להתמודד גם מול אדריכלים ואנשי מקצוע אחרים בתחום.

מיסוי
הבנת המיסוי השונה לגבי הבית או הדירה חשוב גם הוא, ומשפיע ישירות על הסכומים הנדרשים. במקרים רבים יש בילבול במונחים שעלול לגרום להוצאות ניכרות שלא לצורך. נושא המיסוי כלול בלימודי מקרקעין ומשתלב נכון בתחום המשכנתאות.

מקצועיות ללא פשרות
היום אני יועצת לכלכלה משפחתית בהתמקדות בתכנון נבון של המשכנתא.
הידע הרב שרכשתי משתלב לחבילת שירות שנותנת מענה שלם להתאמת משכנתא אם חדשה או כזו שניתן לשנות ולשפר.
אני שמחה שעד היום הלקוחות שלי ממשיכים לתת בי אמון, ומתפארים בסיפורי ההצלחה מול עולם המשכנתאות הקשה.